Stredoškolák z Nových Zámkov sa presadil v konkurencii súťažiacich z Európy, Ruska a Spoločenstva nezávislých štátov a v prestížnej kategórii CCNA (Cisco Certified Network Associate) skončil na druhom mieste.

Bratislava, 30. júna 2015 – Slovenský študent patrí medzi najlepších mladých sieťových odborníkov. Tomáš Daniš zo SPŠ elektrotechnickej v Nových Zámkoch si poradil s náročnými úlohami z oblasti počítačových sietí a obsadil druhé miesto v medzinárodnej súťaži Cisco Networking Academy NetRiders. Z viac ako stovky študentov programu Cisco Networking Academy z 28 krajín Európy, Ruskej federácie a Spoločenstva nezávislých štátov ho predstihol len Marek Suchánek z Fakulty informačných technológií Českého vysokého učení technického v Prahe.   

V súčasnosti sa bez znalosti počítačových sietí nezaobíde žiadny uchádzač o prácu v IT odbore,“ povedal Karol Kniewald, regionálny CSR manažér pre Európu a CIS zo spoločnosti Cisco. „Úspešné firmy tieto znalosti a zručnosti vyžadujú a študenti si to plne uvedomujú. Nepochybnou výhodou NetRiders je možnosť porovnať získané teoretické poznatky i prax so zahraničnými kolegami z odboru. A nie je ničím výnimočným, že si nádejného sieťara vďaka súťaži vyhliadne jeho budúci zamestnávateľ už v priebehu štúdia. Víťazi často dostanú i viacero ponúk na spoluprácu,“ dodal.

Súťaž Cisco Networking Academy NetRiders 2015 pre región Európy, Ruskej federácie a Spoločenstva nezávislých štátov mala tri kategórie, pričom každý súťažiaci sa mohol zúčastniť len jednej z nich. Slovenský stredoškolák uspel v tej najnáročnejšej, hoci jeho súpermi boli často aj študenti univerzít.

Úlohy v treťom kole boli ťažšie, než v predchádzajúcich dvoch. Menej sa totiž sústredili na základné koncepty, naopak, väčší dôraz sa kládol na hlbšie porozumenie detailov interného fungovania siete,“ popísal okolnosti svojho úspechu Tomáš Daniš. Šikovný tretiak si musel poradiť aj s novým formátom súťaže. V porovnaní s minulými ročníkmi museli v treťom, medzinárodnom kole súťažiaci okrem teoretického testu so sto otázkami vypracovať prezentáciu o dvoch problémoch, pričom zadanie získali len deň pred súťažou. „Pred porotou sme potom museli po anglicky obhájiť svoje riešenie. Táto časť bola podľa mňa najťažšia,“ hovorí Daniš, ktorý ju však úspešne zvládol. Okrem ocenenia tak získal aj týždňový študijný pobyt v centrále Cisco v Sillicon Valley, kde sa stretne s úspešnými súťažiacimi z ostatných regiónov celého sveta i s expertmi Cisco.

Usporiadateľom súťaže NetRiders je spoločnosť Cisco, ktorá celosvetovo, ale i na Slovensku umožňuje školám zapojenie do programu Cisco Networking Academy. Ten je zameraný na podporu vzdelávania študentov a budovania ich zručností v oblasti sieťových technológií, ako aj na spoluprácu s inštruktormi programu, pedagógmi stredných a vysokých škôl.

Kurzy Cisco Networking Academy sa vyučujú v 165 krajinách sveta. Dá sa teda hovoriť o najväčšej školskej triede na svete, keďže aj tento rok je v programe zapísaných viac ako milión študentov. Na Slovensku ním už prešlo viac ako 25-tisíc študentov, pričom mnohí z nich sa radia medzi svetovú špičku.

Štúdium na akadémii má na mojom úspechu hlavnú zásluhu,“ priznáva T. Daniš. „Akadémia vzbudila môj záujem o túto oblasť, aj vďaka môjmu inštruktorovi Ing. Michalovi Mikovi, ktorý ma dokázal motivovať a zaujímavo vysvetliť látku. Výborne napísané študijné materiály, ktoré vysvetľovali učivo do hĺbky, mi dovolili porozumieť sieťovým technológiám na vysokej úrovni.“ dodal úspešný študent.

Tlačová správa.

Kontaktné osoby:

Miloslav Surgoš, mediamedia

surgos@mediamedia.sk, tel.: +421 918 399 045

Slavomír Šikuda, mediamedia

slavo@mediamedia.sk, tel.: +421 908 454 043

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu