Novinky z NetAcadu za 09/2020

0

UPDATE PLATFORMY – VZDELÁVACIA PLATFORMA NOVEJ GENERÁCIE

Spoločnosť Cisco v reakcii na meniacu sa dynamiku vzdelávania prichádza s novou platformou pre online kurzy, ktorá je založená na technológii open source. Na novej platforme boli už od konca júla k dispozícii kurzy Get Connected​, Introduction to Packet Tracer/Mobile​, NDG Linux Unhatched​, Introduction to Cybersecurity, Cybersecurity Essentials​, Introduction to IoT/IoE​, Networking Essentials​, Entrepreneurship. Od 14. septembra 2020 sú na novej platforme k dispozícii aj kurzy CCNA 7: Introduction to Networks a CCNA 7: Switching, Routing, and Wireless Essentials.

Do 11. decembra 2020 budú všetky kurzy dostupné už v rámci novej platformy. V prípade otvárania kurzov v tomto období, sa môžete rozhodnúť vytvoriť ich buď na novej alebo na starej platforme (tá bude označená pri verzii kurzu ako „Legacy“). Obdobie výberu kurzov končí 11. decembra 2020, od tohto dátumu budú všetky kurzy otvárané už len na novej platforme.

Akýkoľvek kurz vytvorený do 11. decembra 2020 alebo skôr na starej platforme, musí byť ukončený do 31. júla 2021. Systém vám už neumožní vytvárať kurzy na starej platforme s dátumami ukončenia po 31. júli 2020.

Viac informácií nájdete TU.

PACKET TRACER 7.3.1. – VEĽA NOVÝCH FUNKCIÍ

 • Ľahšia autentifikácia:
  • Pre existujúcich používateľov: Prihlásenie je rýchlejšie s novou možnosťou „Zostať prihlásený“, ktorá si pamätá autentifikáciu tri mesiace.
  • Pre nových používateľov: Ľahko nájdete tlačidlo „Zaregistrovať sa“, ktoré odkazuje priamo na registračnú stránku Úvod do Packet Tracer-a.
 • Vzdialený prístup pre študentov: Akadémie môžu teraz študentom poskytnúť prístup k Packet Tracer prostredníctvom vzdialenej pracovnej plochy (remote desktop), čo uľahčuje študentom doma prístup k aplikácii Packet Tracer pomocou webového prehliadača. Packet Tracer Podmienky (Dodatočná licenčná zmluva s koncovým používateľom) boli zodpovedajúcim spôsobom aktualizované.
 • Ďalšie vylepšenia:
  • Prepracované správanie protokolu IPv6
  • Na Mac zariadeniach sa zmenila cesta pre inštaláciu na Major.Minor, aby sa umožnila inštalácia viacerých verzií Packet Tracer-a
  • Aktualizovaná podpora vysokého DPI
  • Pridaný Cat2960 so systémom IOS 15
  • Opravy chýb

PROPAGÁCIA NOVÝCH KURZOV

Letáčik (v AJ) ku kurzu DevNetAssociate

Letáčik (v AJ) ku kurzu Cybersecurity

 

Generálnym partnerom Sieťového akademického programu Cisco v SR je v roku 2020 spoločnosť Alef Distribution.

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu