Women Rock-IT

16.2.2023  sa na podujatí Women Rock-IT predstavia 4 študentky Dream Teamu, ktoré porozprávajú o témach ako networking, bezpečnosť práce a ďalšie. Pozvite aj svojich študentov, aby sa pripojili na toto podujatie. Viac informácií o podujatí  a možnosť registrácie nájdete na stránke programu Women Rock-IT.

 

Nové certifikácie

Už čoskoro budú dostupné dve  nové certifikácie Cisco Certified Support Technician základnej úrovne: CCST Cybersecurity a CCST Networking.

 

Certifikácia kybernetickej bezpečnosti Cisco Certified Support Technician (CCST) (predtým IT špecialista – certifikácia kybernetickej bezpečnosti) potvrdzuje základné znalosti a zručnosti v oblasti kybernetickej bezpečnosti pri podpore a asistencii pri úlohách vrátane bezpečnostných princípov, bezpečnosti siete a konceptov zabezpečenia koncových bodov, hodnotenia zraniteľnosti a riadenia rizík a riešenia incidentov. Táto certifikácia je v súlade s pozíciami na základnej úrovni, ako sú analytik kybernetickej bezpečnosti, technik kybernetickej bezpečnosti alebo podpora na prvej úrovni. Certifikácia bude dostupná 1. marca 2023.

Sieťová certifikácia Cisco Certified Support Technician (CCST) zaručuje úspešným kandidátom základné znalosti a zručnosti potrebné na preukázanie fungovania sietí vrátane zariadení, prenosových médií a protokolov, ktoré umožňujú sieťovú komunikáciu. Konkrétne zahŕňajú štandardy a koncepty, adresovanie a formáty podsietí, koncové body a typy prenosových médií, infraštruktúru a diagnostikovanie problémov. Táto certifikácia bude v súlade s pozíciami na základnej úrovni, ako je technik sieťovej podpory, help desk podpora, špecialista IT podpory a help desk podpora prvej úrovne. Certifikácia bude dostupná v apríli 2023.

 

Nové kurzy na portáli Skills for All

Computer Hardware Basics (Základy počítačového hardvéru) a Operating System Basics (Základy operačného systému) pomáhajú vybudovať základné znalosti hardvéru a softvéru.

 

Computer Hardware Basics

Tento 6-hodinový online kurz na samoštúdium s vlastným tempom zahŕňa základné koncepty a zručnosti potrebné na inštaláciu komponentov pri zostavovaní, oprave alebo obnove osobných počítačov. ​​Tento kurz pokrýva viac ako len notebooky a počítače, pretože inteligentné telefóny, herné konzoly, autá, inteligentné televízory (a zoznam môže pokračovať ďalej) majú počítače! Pozrieť si kurz.

Operating System Basics

Tento 12-hodinový online kurz na samoštúdium s vlastným tempom poskytuje pútavý, základný pohľad na operačné systémy a pripojenie mobilných zariadení vrátane operačných systémov Windows, Linux, Android a iOS. Pozrieť si kurz.

 

IPD Week: 27.2. – 3.3.2023

Tieto stretnutia určené pre všetkých instruktorov Vám môžu pomôcť dozvedieť sa viac o nových technológiách a stať sa lepšími pedagógmi. Zaregistrovať sa.

 

Dáta ako príležitosť

Pre zvedavých riešiteľov problémov predstavujú všetky zhromaždené údaje obrovskú príležitosť na zlepšenie komunít na celom svete. Prečítajte si blog odborníčky na dátové vedy, ktorá spolupracovala so spoločnosťou Cisco na vytvorení kurzu Úvod do dátovej vedy, ktorý je teraz bezplatne dostupný v rámci portálu Skills for All. Prečítať si blog.

 

Večer príležitostí

Získajte informácie o partnerstve spoločnosti Cisco s neziskovou organizáciou YELLOW, ktorú založil Pharrell Williams, ocenený hudobník, filmár, podnikateľ a filantrop. Pozrieť si video. 

 

 

Zdroj: Cisco Networking Academy

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu