Cesta ku konvergencii: Váš kontrolný zoznam

 1. Stiahnite si certifikáty o absolvovaní kurzov

Informácia pre inštruktorov

Aby si inštruktori zachovali kópie certifikátov o absolvovaní kurzov Cisco Networking Academy, musia si ich stiahnuť zo svojich profilov z portálu NetAcad.com. Po konvergencii portálov nebudú vaše existujúce certifikáty dostupné vo vašom novom profile.  K jednotlivým certifikátom budete môcť pristupovať a sťahovať ich zo starého portálu po dobu 6 mesiacov, po uplynutí tejto doby budú certifikáty nedostupné.

Informácia pre administrátorov

Ak máte rolu administrátora akadémie, mali by ste tiež skontrolovať stránku Academy Recognition, kde nájdete dostupné certifikáty a uznania pre akadémie. Administrátori by si mali tieto súbory stiahnuť pred konvergenciou.  Na stránku sa dostanete cez položku I’m Managing na karte My Netacad a následným kliknutím na prepojenie Academy Recognition na  portáli NetAcad.com.

 1. Uložte a exportujte vlastné prispôsobenia kurzov na portáli NetAcad.com

Čo je potrebné uložiť?

  • Vlastné úlohy vrátane súborov Cisco Packet Tracer
  • Vlastné kvízy
  • Vlastný obsah výučby
  • Doplnkové zdrojové súbory a nahrané súbory (PDF, PPT atď.)

Pre vlastné hodnotiace otázky vytvorte zálohu v Moodle vo formáte QTI (xml).

Ak chcete získať textové informácie, skopírujte a prilepte ľubovoľný text do dokumentu programu Word alebo textového editora. Keď vytvoríte svoje nové triedy na konvergovanej platforme, budete musieť jednotlivo skopírovať z dokumentu Word alebo textového editora a vložiť ich do konkrétnych príspevkov, úloh alebo hodnotení. Po konvergencii nebude k dispozícii nástroj na automatický import prispôsobení z tried na portáli NetAcad.com, ktoré dnes vyučujete. Bude to manuálny proces prenosu prispôsobení do novootvorených tried.

V prípade súborov sa uistite, že ste súbory uložili a zálohovali pred konvergenciou. Aj keď budete mať stále prístup k triedam, ktoré ste otvorili na portáli NetAcad.com pred konvergenciou, tieto sa presunú na staršiu verziu, ktorá bude k dispozícii len do dátumu ukončenia triedy. Všetky triedy v staršom prostredí musia byť ukončené do 23. februára 2025.

Začnite sa učiť ešte dnes, ako si prispôsobiť nové prostredie, otvorením triedy pod vedením inštruktora na portáli SkillsForAll.com. Použite ho na precvičenie a začnite sa hrať s nástrojmi a funkciami na správu triedy.

 1. Vyčistite profil svojej akadémie (pripomenutie pre manažérov akadémie)

Je čas vyčistiť informácie v profile vašej akadémie, ktoré sú neaktuálne:

  • Skontrolujte a aktualizujte informácie z Academy Locator
  • Skontrolujte a aktualizujte používateľov akadémie

Stiahnite si podrobný PDF návod s inštrukciami a obrázkami.

 

Triedy po zlúčení portálov

Všetky triedy otvorené pred zlúčením portálov budú k dispozícii na dokončenie. Triedy otvorené v staršej verzii portálu NetAcad.com budú naďalej používať staršiu verziu (Moodle) a musia byť ukončené do 23. februára 2025 alebo skôr.

 

Dôležité dátumy

 

22.8.2024

 • Posledný deň na otvorenie triedy na portáli NetAcad.com pred konvergenciou, ktorá musí byť dokončená v staršom prostredí do 23. februára 2025.
 • Posledný deň na stiahnutie a uloženie PDF certifikátov.
 • Inštruktori s vlastným prispôsobením tried na portáli NetAcad.com, ako sú CCNA, IT Essentials, DevNet Associate atď. majú posledný termín na ich uloženie.

23. – 25.8.2024

 • Portály NetAcad.com aj SkillsForAll.com budú mať 3 dni výpadok, kým sa spustí nový portál NetAcad.com.

26.8.2024

 • Prvý deň na otvorenia nových tried na novom portáli NetAcad.com. Zoznam kurzov dostupných po zlúčení portálov.
 • Po konvergencii budú triedy pôvodne otvorené na portáli SkillsforAll.com dostupné na dokončenie na novom portáli NetAcad.com.
 • Po konvergencii budú inštruktori a študenti pristupovať k triedam otvoreným na starom portáli NetAcad.com z nového portálu NetAcad.com, ale budú presmerovaní na dokončenie triedy v staršom prostredí (na Moodle).

23.2.2025

 • Všetky triedy pôvodne otvorené na portáli NetAcad.com pred 23.8.2024 musia byť dokončené v staršom prostredí.
 • Všetci inštruktori musia študentov označiť ako dokončených, aby študenti mohli dokončiť všetky požadované akcie.
 • Všetci študenti si musia stiahnuť certifikáty o absolvovaní kurzu vo formáte PDF, pretože tie nebudú dostupné v ich novom profile na portáli NetAcad.com.
 • Posledný deň pre inštruktorov na stiahnutie akýchkoľvek PDF certifikátov.

23.4.2025

 • Posledný deň pre študentov, ktorí ukončili kurzy vo februári 2025 v staršom prostredí, aby mohli požiadať o zľavové poukazy.
 • Všetky staršie triedy sa automaticky archivujú; inštruktori ani študenti už nebudú mať prístup k žiadnym starším triedam ani profilovým informáciám na staršej platforme Moodle.

 

Zdroj: Cisco Networking Academy

 

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu