Dňa 2.3.2021 prebehlo ďalšie stretnutie riaditeľov a zástupcov vedenia škôl zapojených do Sieťového akademického programu so zástupcami ASC TUKE, CEELABS, Alef Distribution – generálneho partnera NetAcad a ďalšími partnermi programu na Slovensku.

Stretnutie bolo už štandardne organizované dištančne, prostredníctvom videokonferenčného systému Webex, a zúčastnilo sa ho 61 zástupcov škôl.

Cieľom stretnutia bolo poskytnúť školám aktuálne zmeny a novinky v Sieťovom akademickom programe NetAcad, ako aj informácie o pripravovaných aktivitách programu v najbližších mesiacoch. Medzi témy, ktoré mohli zaujať zástupcov škôl, patrili aj prezentácie od partnerov programu na Slovensku – Digitálna koalícia a AmCham Slovakia, ktoré úzko súviseli s aktuálnou situáciou, v ktorej sa momentálne nachádzame. Ďalšou z diskutovaných tém bolo zdieľanie skúseností „mini diskusia“, do ktorej sa zapojili riaditelia a inštruktori využívajúci službu Webex pre školy.

Z radu pripravovaných aktivít programu boli predstavené:

  • súťaž NAG2021, ktorá sa uskutoční 21.4.2021. V najbližších dňoch zašleme inštruktorom programu informácie k registrácii na súťaž.
  • projekt Energeticky Úsporná Škola (EUS), ktorý pripravuje ASC TUKE v spolupráci s firmou CEELABS, a do ktorého by sme radi zapojili školy, ktoré učia alebo plánujú výučbu v oblasti IoT. Projekt bude zameraný nielen na výučbu, ale aj možnosť prístupu k reálne meraným dátam.

 

 

Generálnym partnerom Sieťového akademického programu Cisco v SR je v roku 2021 spoločnosť Alef Distribution.

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu