Nové kurzy z oblasti AI na portáli SkillsForAll

Cisco Networking Academy v spolupráci s partnermi IBM a Intel prináša kurzy zamerané na AI:

  • AI s Intelom
  • Základy AI s IBM – už čoskoro

Začnite s kurzom Introduction to Generative AI, kde získate informácie o vývoji AI a demystifikujte zaužívané slová AI, získate informácie o koncepte generatívnej AI, naučíte sa navrhovať efektívne výzvy, pochopíte výhody a riziká generatívnej AI a identifikujete obľúbené aplikácie a nástroje generatívnej AI.

Ďalej si môžete doplniť svoje odborné znalosti v kurze Introduction to Responsible  AI Skills, kde pochopíte etické dôsledky a vyvážite výhody popri rizikách. A nakoniec štúdium ukončíte kurzom Demystify AI and OpenVINO Toolkit, kde  preskúmate základy AI so súpravou nástrojov Intel OpenVINO™ a vyviniete svoj vlastný model AI na detekciu objektov.

 

Aktualizácia certifikácie CCNA

20. augusta 2024 spoločnosť Cisco oznámi menšie aktualizácie certifikácie CCNA (CCNA v1.1). Nové témy na certifikačnej skúške budú zahŕňať Generatívnu AI, Správu cloudovej siete a Strojové učenie. Tieto aktualizácie predstavujú menej ako 10 % z celkovej certifikačnej skúšky.

Táto aktualizácia je súčasťou certifikačného procesu spoločnosti Cisco, ktorý má udržať certifikácie v súlade s najnovšími technológiami a zabezpečiť, aby kandidáti boli pripravení na dynamické úlohy v rozvíjajúcom sa technologickom prostredí.

Uchádzači sa môžu zaregistrovať na aktualizovanú skúšku CCNA v1.1 od 20. augusta 2024 prostredníctvom testovacieho partnera Pearson VUE. Posledný dátum na testovanie CCNA v1.0 bude 19. august 2024.

Ak chcete vidieť najnovšie aktualizácie k certifikácii CCNA v1.1, stiahnite si témy certifikačnej skúšky.

Ak chcete vidieť zoznam aktualizácií medzi CCNA v1.0 a v1.1, pozrite si poznámky k skúške CCNA.

Vplyv na CCNA kurikulum

Cisco Networking Academy už podniká kroky na uľahčenie hladkého prechodu na aktualizovanú skúšku CCNA.

Prvý kurz, CCNA: Introduction to Networks, nie je týmito aktualizáciami ovplyvnený.

Pre kurzy CCNA: Switching, Routing and Wireless Essentials a CCNA: Enterprise Networking, Security and Automation je plánovaný doplnkový materiál, ktorý môžete pridať do svojej triedy a pokryť nové témy skúšky.  Na vývoji týchto materiálov sa aktuálne pracuje.

Študenti, ktorí nedávno ukončili štúdium CCNA a majú naplánovanú skúšku po zverejnení aktualizovanej certifikácie, budú mať tiež prístup k tomuto doplnkovému materiálu na prípravu.

 

Zdroj: Cisco Networking Academy

 

 

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu