Women Rock-IT

16.2.2023 sa uskutočnilo podujatie Women Rock-IT, kde sa predstavili 4 študentky Dream Teamu, ktoré porozprávali o témach ako networking, bezpečnosť práce a ďalšie. Pozrieť si záznam z tohto podujatia.

 

Medzinárodný deň žien

Ženy využívajú technológie na riešenie problémov, ktorým čelí ľudstvo – a svet potrebuje viac. Prečítajte si pri príležitosti Medzinárodného dňa žien článok zo série Sociálna zodpovednosť podnikov od Laury Quintana, viceprezidentky a generálnej riaditeľky Cisco Networking Academy, k téme „DigitALL: Inovácie a technológie pre rodovú rovnosť“. Prečítať si článok.

Dievčatá v IKT

Podporte podujatie International Girls in ICT (Medzinárodný deň dievčat v IKT) 27. apríla 2023, ktoré zahŕňa aj vzrušujúci Learn-A-Thon. Získajte informácie a zapojte sa. Viac informácií už čoskoro.

 

Certifikačná skúška kybernetickej bezpečnosti CCST

Inštruktori môžu teraz pripraviť študentov na certifikáciu kybernetickej bezpečnosti na základnej úrovni a pripraviť ich na úlohy ako technik kybernetickej bezpečnosti, analytik a ďalšie.

Na získanie certifikácie CCST kybernetickej bezpečnosti je potrebné úspešne zvládnuť skúšku, 50 minútový test, pozostávajúci z nasledujúcich tém:

 1. základné bezpečnostné zásady
  2. základné koncepcie zabezpečenia siete
  3. koncepcie zabezpečenia koncových bodov
  4. hodnotenie zraniteľnosti a riadenie rizík
  5. riešenie incidentov

Portál Skills for All: Hodnotenie funkčnosti kurzov vedených inštruktorom

V januári 2022 Cisco sieťová akadémia uviedla na trh inštruktorom vedené prostredie pre študentov, ktoré ponúka možnosť využiť prepracovanú vzdelávaciu platformu Skills for All. Na platforme pribudli a v priebehu budúceho roka pribudnú nové kurzy. Aktuálne pribúdajú nástroje a zdroje pre nové prostredie inštruktorov.

4 fázy overovania skúseností s inštruktorom vedeného prostredia:

 1. fáza Alfa
  2. fáza Beta
  3. pokračovanie v inováciách
  4. konvergované skúsenosti

Fáza Alfa (máj – júl 2023) zahŕňa minimálnu sadu funkcií:

 • otvorenie kurzov, preštudovanie, testovanie a poskytnutie spätnej väzby
 • odučenie kurzu, testovanie minimálnej funkčnosti a poskytnutie spätnej väzby, čo umožní získať cenné informácie do inštruktorov aj študentov

Fáza Alfa ponúkne minimálnu sadu funkcií v triedach:

 • v mnohých kurzoch možnosť výberu inštruktorom vedeného kurzu alebo samoštúdium vlastným tempom
 • prispôsobiteľné zadania
 • oznámenie v triede
 • neprispôsobiteľná tabuľka výsledkov
 • exportovanie výsledkov v súbore CSV
 • správa zápisu študentov
 • knižnica zdrojov pre inštruktora

Vo fáze Beta (august – december 2023) budú inštruktori pozvaní, aby odučili aspoň jeden kurz. Pridané funkcie vedenia inštruktorom plánujú zahŕňať:

 • komunikáciu medzi inštruktorom a študentom
 • prispôsobiteľnú tabuľku výsledkov
 • ďalšie prispôsobenie a ovládanie zadaní
 • opätovné použitie prispôsobení triedy
 • schopnosť inštruktora vidieť triedu z pohľadu študenta
 • certifikáty o ukončení kurzu

Spätná väzba získaná počas fáz hodnotenia Alfa a Beta pomôže inovovať a pripraviť konvergované vzdelávacie prostredie, kde bude kompletné vzdelávacie portfólio kurzov dostupné na jedinej platforme.

Nový kurz Data Analytics Essentials

V tomto 30-hodinovom kurze na samoštúdium s vlastným tempom sa študenti naučia základné nástroje dátového analytika – ako transformovať, organizovať a vizualizovať dáta pomocou tabuľkových nástrojov, ako je Excel. Naučia sa, ako dopytovať údaje z relačnej databázy použitím SQL a ako zlepšiť prezentáciu údajov použitím výkonných business intelligence nástrojov ako Tableau. Na konci kurzu, budú mať analytické portfólio doplnené o analýzu populárnych súborov údajov,  a tiež predvedú svoje zručnosti v Exceli, SQL a Tableau.

Inštruktorské školenie sa nevyžaduje.

Nová verzia Packet Tracer

Nová verzia Packet Tracer 8.2.1 má vylepšené zabezpečenie a zvýšenú dostupnosť. Stiahnuť novú verziu.

 

 

Zdroj: Cisco Networking Academy

 

 

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu