Women Rock-IT: IT nie je len pre chlapcov

16.2.2023  sa na podujatí Women Rock-IT predstavia 4 študentky Dream Teamu, ktoré porozprávajú o témach ako networking, bezpečnosť práce a ďalšie. Viac informácií o podujatí nájdete už čoskoro na stránke programu Women Rock-IT.

 

 

Nová verzia IT Essentials 8

IT Essentials verzie 8.0 je plne v súlade s certifikáciou Comp TIA A+ a je teraz k dispozícii na stránke NetAcad.com. Kurz obsahuje nové grafické používateľské rozhranie a množstvo interaktívnych aktivít pre zapojenie sa študentov, vrátane:

  • 90 laboratórnych cvičení na praktické precvičenie zručností
  • 139 interaktívnych aktivít
  • 74 videí
  • Zastaraný obsah bol odstránený
  • Obnovené testy po jednotlivých kapitolách
  • Úplné zladenie s certifikáciou Comp TIA A+

S vydaním verzie 8.0 je IT Essentials verzia 7.0 nastavená na koniec životnosti (EOL), posledný datum začiatku kurzu vo verzii 7.0 je 20. december 2023.

 

Novinka: Kontrola mojich znalostí (My Knowledge Check)

Aplikácia My Knowledge Check, nástroj adaptívneho hodnotenia, pomáha vašim študentom zamerať študijný čas tam, kde je to potrebné. Šesť kurzov v rámci Cybersecurity Path teraz ponúka inovatívne adaptívne hodnotenie.

My Knowledge Check využíva pokročilú umelú inteligenciu (AI) na predpovedanie odbornosti v každej téme kurzu. Po dokončení „Kontroly mojich znalostí“ študenti uvidia, ako dobre rozumejú témam, s uvedením, ktoré oblasti si vyžadujú ďalšie štúdium. Absolvovanie „Kontroly mojich znalostí“ je úplne voliteľné, ale pre študenta poskytuje významnú hodnotu tým, že ponúka prehľad o odbornosti v danej téme a postupe v učení – preto skúste povzbudiť svojich študentov, aby to absolvovali!

„Kontrola mojich vedomostí“ môže byť vykonaná viackrát ako študent postupuje v kurze. Výsledky sa nachádzajú v rámci odkazu História kontroly mojich vedomostí, pomáhajú študentom vidieť ich zlepšenia v učení.

Vaši študenti budú mať prístup ku „Kontrole mojich zručností“ pre kurzy Cybersecurity Path, ktoré vytvoríte, ale vy ako inštruktor nebudete mať prístup k skóre svojich študentov – to bude budúca funkcia. My Knowledge Check je k dispozícii pre kurzy vytvorené po 19. decembri 2022. Kurzy vytvorené pred týmto dátumom nebudú obsahovať funkciu My Knowledge Check.

Na rozdiel od tradičných testov alebo kvízov nie je výsledok „Kontroly mojich znalostí“ viazaný na percento správnych odpovedí. Namiesto toho pokročilá AI predpovedá, ako by si študent počínal v tradičnom teste alebo kvíze na danú tému. Pre presnejšie výsledky povzbudzujte svojich študentov, aby nehádali. Namiesto toho, ak nepoznajú odpoveď, mali by zvoliť „nepoznám odpoveď“.

Pozrieť si viac informácií o aplikácii My Knowledge Check.

 

Nová funkcia: Tlačené certifikáty

Keď študenti úspešne ukončia kurz na portáli Skills for All, získajú digitálny odznak, ktorý môžu zdieľať na sociálnych sieťach. Odteraz si môžu študenti vytlačiť certifikát o absolvovaní kurzu.

Študenti získajú digitálny odznak po úspešnom absolvovaní kurzu, ak splnia nasledujúce požiadavky:

  • absolvujú záverečnú skúšku s minimálnym skóre 70 %
  • absolvujú dotazník (course survey) na konci kurzu
  • vyplnenia všetky údaje v profile na portáli Skills for All – na e-mailovú adresu v profile sa odosielajú e-mailové pokyny na uplatnenie nároku na digitálny odznak.

Do 48 hodín od ukončenia kurzu dostanú študenti email s pokynmi na nastavenie účtu Credly a potvrdenie digitálneho odznaku. Od 9. novembra 2022 email obsahuje aj informácie na vytlačenie certifikátu o absolvovaní kurzu. Certifikát na tlač je dostupný pre väčšinu kurzov vo všetkých jazykoch, avšak vytlačený certifikát je len v angličtine. Obsahuje QR kód, ktorý môžu zamestnávatelia naskenovať, aby si overili získané zručnosti študenta a ukončenie kurzu. Študenti by sa mali uistiť, že „zdieľajú odznak verejne“, aby sa im zobrazila ďalšia obrazovka, ktorá ponúka funkciu „Stiahnuť certifikát“.

Študenti, ktorí absolvovali kurz pred 9. novembrom 2022, si môžu tiež vytlačiť osvedčenie o absolvovaní kurzu. Môžu sa vrátiť na svoj účet Credly, nájsť absolvovaný kurz a stiahnuť si certifikát. Pokyny na stiahnutie certifikátu nájdete na stránke Credly.

 

Zdroj: Cisco Networking Academy

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu