Workshop: Príprava na kariéru

K dispozícii je nová verzia workshopu Talent Bridge, na ktorý sa študenti môžu sami zaregistrovať. Workshop prevedie študentov jednotlivými krokmi pri hľadaní zamestnania a ponúka obnovený obsah a odznak za účasť (participation badge). Zdieľajte informácie o workshope so svojimi študentmi.

Bližšie informácie o workshope:

Názov: Talent Bridge Career Preparation
Trvanie: 10.1.2022 – 9.1.2023

Obsahová náplň:

  • Plánovanie kariéry
  • Hodnotenie osobnosti a štýlu práce
  • Príprava, aktualizácia a prezentácia odborných zručností
  • Poradenstvo pri hľadaní zamestnania

Z ďalších tém:

  • Hodnotenie profilu na sociálnych médiách so zameraním na Linkedln profil
  • Príprava životopisu, motivačného listu, zručností na pohovor, rozvíjanie profesionálnych zručností na pracovisku

Zaregistrovať sa na workshop.

 

Cybersecurity v roku 2022

Senior produktový líder, Swati Handa, sleduje trendy, ktoré budú poháňať ďalší rok v oblasti kybernetickej bezpečnosti. Aké hrozby sledovať a ako bude pokračovať dopyt po práci?

Jedna predpoveď je istá: Hrozby sa naďalej budú rýchlo vyvíjať a rozširovať, keďže rozšírená digitálna transformácia vo všetkých odvetviach, podporovaná pandémiou, sa stala spôsobom života. Za posledné dva roky prekonali stratené údaje a obrovské množstvo kybernetických útokov na spoločnosti, vládu a jednotlivcov všetky rekordy. Sofistikovanosť útokov sa navyše zvýšila, keď sa rozšírila adopcia strojového učenia, umelej inteligencie a 5G.

Tu sú 4 hlavné trendy, ktoré treba sledovať v roku 2022:

  • Útoky na mobilnú peňaženku
  • DeepFake (technológia, ktorá vďaka výraznej pomoci umelej inteligencie dokáže vložiť do existujúceho obrázka alebo videa podobizeň niekoho iného)
  • Cryptojacking (typ kybernetickej kriminality, ktorá zahŕňa neautorizované použitie zariadení – počítačov, smart telefónov, tabletov alebo dokonca serverov – kybernetickým útočníkom na ťažbu kryptomien)
  • Profesionáli v oblasti kybernetickej bezpečnosti sú veľmi žiadaní

Prejsť na celý članok.

 

Vzdelávanie v súčasnosti

Vypočujte si podcast ako American Indian Higher Education Consortium (AIHEC) premosťuje digitálne rozdiely vo vzdialených komunitách prostredníctvom technológie Cisco a vzdelávania. AIHEC slúži 37 kmeňovým vysokým školám a univerzitám s 27 000 študentmi z viac ako 250 kmeňových národov v 11 štátoch.

Prejsť na podcast.

 

Vaše ciele v roku 2022

V spoločnosti Cisco si uvedomujú, že pedagógovia majú jednu z najdôležitejších úloh na svete – prinášajú vedomosti ďalšej generácii. Podeľte sa o svoje nové ciele s celou NetAcad komunitou.

Zdieľať moje ciele.

 

Zdroj: Cisco Networking Academy

Generálnym partnerom Sieťového akademického programu Cisco v SR je v roku 2022 spoločnosť Alef Distribution.

 

 

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu