Dňa 16.9.2020 prebehlo už v poradí tretie stretnutie riaditeľov a zástupcov vedenia škôl zapojených do Sieťového akademického programu na Slovensku.

Vzhľadom na zhoršujúci sa vývoj situácie okolo pandémie a skutočnosť, že Bratislava, ale aj ďalšie regióny Slovenska, sa na COVID-19 semafore  dostali do červených čísel, bolo toto stretnutie opäť organizované dištančne, prostredníctvom videokonferenčného systému Webex, a zúčastnilo sa ho 40 zástupcov škôl.

Cieľom stretnutia bolo poskytnúť školám informácie ako zvyšovať kvalitu vzdelávania IT predmetov na školách s podporou zo strany Sieťového akademického programu.

Témy stretnutia boli zamerané na nový obsah vo vzdelávaní odborníkov na počítačové siete, vrátane skvalitňovania programátorských zručností v oblasti Internetu vecí a počítačových sietí, ako aj novinky v oblasti kybernetickej bezpečnosti a prístup k novým vzdelávacím zdrojom.

Ďalšou z diskutovaných tém bola digitálna transformácia škôl, ale aj vzdelávanie a hybridná výučba na stredných školách počas pandémie COVID-19. Zástupcovia škôl mohli taktiež získať informácie o aktivitách projektu IT akadémia, jeho predĺžení do 31.8.2021 a rozšírení na školy v bratislavskom samosprávnom kraji.

Prezentácie k jednotlivým témam nájdete tu:
Pracovné stretnutie riaditeľov NetAcad škôl – Sept2020
Návrh krízového plánu pre školy
Vzdelávanie a hybridná výučba
IT Akademia_Predlzenie a rozsirenie

Z radu pripravovaných aktivít programu boli predstavené:

  • možnosti vyškolenia inštruktorov na výučbu kurzu DevNet Associate a následne začlenenie spomínaného kurzu do výučby predmetov zameraných na programovanie, testovanie a vývoj sofvéru.
  • v spolupráci s generálnym partnerom programu Alef Distribution pripravuje ASC podporu dištančného vzdelávania pre školy, ale aj podporu pri zavádzaní hybridnej výučby.
  • v rámci IoT kurzov pripravuje ASC pre školy pilotný projekt „Merito pre školy“, zameraný nielen na výučbu, ale aj možnosť prístupu k reálne meraným dátam.
  • v spolupráci s firmami Cisco a CEELABS sa pripravuje pre školy špeciálna ponuka služieb Webex. Táto aktivia bude komunikovaná samostatne v najbližších dňoch.
ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu