Slovenskom otriasa nezamestnanosť. Elitná IT databáza garantuje dream job.

Exkluzívne pracovné ponuky získajú IT odborníci registrovanív databáze NetCommunity. Slovensko má bezprecedentný personálny projekt, kde sa dajú zdieľať skúsenosti, inšpirácie a vedomosti.

Napriek rastúcej nezamestnanosti dosahujú absolventi IT odborov dlhodobo stopercentnú zamestnanosť. Program výchovy sieťových špecialistov Networking academy program za pätnásť rokov úspešne absolvovalo takmer 24 000 študentov. Organizátormi projektu NetCommunity sú IT spoločnosť Cisco a personálna agentúra Adecco. Spoločne zriadili elektronickú databázu IT špecialistov, do ktorej sa môžu zaregistrovať všetci absolventi a študenti sieťových akadémií, ktorí ukončili aspoň jeden semester, ako aj držitelia medzinárodných certifikátov Cisco. „Zaregistrovaní majitelia certifikátov nám poskytujú hodnotnú spätnú väzbu na kurzy. Ich kariéra je zároveň motiváciou pre záujemcov,“ hovorí koordinátor programu sieťových akadémií František Jakab. Priemerný plat IT absolventa presahuje 1000 eur.

Exkluzívny klub sieťarov

Do NetCommunity sa doteraz prihlásiloviac ako 1 200 IT špecialistov. Autori projektu očakávajú, že ich počet bude zakrátko niekoľkonásobný. Ak pri registrácii priložia životopis s kontaktnými údajmi, personálna agentúra Adecco, ktorá je jedným z najväčších svetových zamestnávateľov, im bude predkladať atraktívne pracovné ponuky zo svojich zdrojov.„Na Slovensku každoročne dodávametisíce zamestnancov kľúčovým klientom,ku ktorým patria napríklad Hewlett Packard alebo Volkswagen,“ uvádza riaditeľka slovenskej pobočky Adecco Bruna Beata Jakub.

Členovia NetCommunity budú zároveň začlenení do exkluzívnej databázy odborníkov Cisco, čo je vstupenka medzi svetovú technologickú elitu. Zaregistrovaní členovia budú navyše zaradení do žrebovania o lístky na narodeninovú oslavu k 15. výročiu otvorenia programu Networking academy program a o ďalšie vecné ceny.

Slovensko je stále na špici

Networking academy program je najväčší profesijne orientovaný vzdelávací program na svete. Na Slovensku funguje od roku 1999. Vznikol ako reakcia na nedostatok špecialistov, ktorí majú know-how na projektovanie, realizáciu a údržbu komunikačných infraštruktúr v informačne orientovanej spoločnosti. Každoročne sa do programu zapája asi pol milióna študentov v 165 štátoch. Z hľadiska dosahovaných výsledkov patrí Slovensko medzi najúspešnejšie krajiny.

Dlhodobým cieľom Networking academy program je každoročne pripraviť najmenej 300 sieťových odborníkov s medzinárodným certifikátom CCNA alebo CCNP, ktorí budú schopní pokryť rastúci dopyt IT firiem po sieťových špecialistoch. Na Slovensku bola vybudovaná efektívne fungujúca sieť 53 stredných a 6 vysokých škôl, ktoré umožňujú ročne pripraviť požadovaný počet sieťových odborníkov.

www.netcommunity.sk