Cisco kariérne certifikácie

Cisco ponúka päť stupňov (angl. levels) sieťových certifikácií: Entry, Associate, Professional, Expert a Architect, najvyšší stupeň akreditácie v rámci Cisco kariérneho certifikačného programu.

Cisco certifikacie

Nie ste si istí, ktorá certifikácia je pre vás vhodná? Preskúmajte Kariérneho sprievodcu.

Entry

Obe, CCENT a CCT certifikácie slúžia ako štartovacie body pre jednotlivcov, ktorých zaujíma kariéra sieťového profesionála.

Entry certifikácie

 

Associate

Stupeň Associate v Cisco certifikáciách začína priamo CCNA sieťovými inštaláciami, správou a riešením problémov, alebo CCDA sieťovým dizajnovaním. Stupeň Associate je možné označiť ako základný stupeň sieťových certifikácií. 

Associate certifikácie

Professional

Professional je pokročilým stupňom v certifikáciách, ktorý ukazuje na vyššiu špecializáciu v sieťových zručnostiach. Každá z certifikácií sa venuje rozdielným technológiám podľa rozdielných požiadaviek na rôzne pracovné pozície.

Professional certifikácie

Expert

Cisco Certified Internetwork Expert (CCIE) certifikácia je považovaná celosvetovo za najprestížnejšiu certifikáciu v sieťovom odvetví.

Expert certifikácie

Architect

Cisco Certified Architect je najvyšší stupeň získateľnej akreditácie  a potvrdzuje znalosti v oblasti projektovania sietí, ktoré napĺňajú plynulo rastúce potreby globálnych organizácií a efektívne prenášajú obchodné stratégie do evolučných sieťových technických stratégií.

Architect certifikácie